Üniversite Sanayi Buluşmaları-1

Üniversite Sanayi Buluşmaları-1

İnönü Üniversitesi Kariyer Merkezi (ÜNİKAR) ve ESAM Malatya İl Temsilciliği İle birlikte düzenlenen “Geleceğin Dünya’sında Kimya” konulu Üniversite Sanayi Buluşmalarının ilki gerçekleştirildi.
 
Prof. Dr. Burhan Ateş ve Prof. Dr. Süleyman Köytepe’nin konuşmacı olarak katıldığı program OSB MYO Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Programa, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gökhan Tuncel, İnönü Üniversitesi Rektör Danışmanı ve Kariyer Merkezi Koordinatörü Doç. Dr. Hasan Yılmaz, OSB Meslek Yüksekokulu Müdürü Rektör Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Cemal Koyunoğlu, ve ESAM Malatya İl Temsilciliği Yönetimi katıldı.
 
Açılış konuşmasını yapan Kariyer Merkezi Koordinatörü Doç. Dr. Hasan Yılmaz, Kariyer Merkezimizin amaçları arasında öğrencilere kariyer rehberliği ve danışmanlığı yapmanın yanı sıra onları iş hayatına hazırlamak, onları sektörle buluşturmak gibi gayeler yer aldığını belirtti. Organize Sanayi Bölgesinde yer alan Meslek Yüksekokulunda sanayicileri ağırlamanın önemli olduğunu vurguladı.
 
Prof. Dr. Süleyman Köytepe, kimyanın ülkemizdeki durumu ve sektör profili, malzeme bilimi ve bilimdeki gelişmeleri, Polimer Bilimi, akademik çalışmalar ve sanayiyle olan ilişkileri ile çalışmalarını anlattı. Prof. Dr. Burhan Ateş, kimyanın ülkemizdeki etkileri, Biyomalzeme ve yapmış olduğu çalışmalardan bahsetti.
 
Program soru cevap bölümünün ve plaket takdiminin ardından son buldu.